Łatwiej nawiązywać kontrakty z grupami reprezentującymi producentów (video)

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 05 stycznia 2016 10:33

Łatwiej nawiązywać kontrakty z grupami reprezentującymi producentów (video) Zbigniew Chołyk, prezes Zarządu Grupy Stryjno-Sad, prezes LubApple Sp. z o.o./ fot. PTWP

- Zdecydowanie najłatwiej jest nawiązywać kontrakty handlowe dobrze zorganizowanym podmiotom, ale funkcjonującym jako grupy producenckie, które reprezentują producentów bezpośrednio – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Zbigniew Chołyk, prezes Zarządu Grupy Stryjno-Sad, prezes LubApple.

 Zbigniew Chołyk dodaje, że supermarkety nie chcą kupować jabłek na giełdach rolno-ogrodniczych. - Jedną możliwością współpracy są bezpośrednie dostawy producenta do sieci – mówi.

Nowi kontrahenci zwracają uwagę na to z kim współpracują. - Oczywiście firmy handlowe, niezwiązane bezpośrednio z produkcją są również obecne na rynkach, ale mieliśmy wiele zapytań przy nawiązaniu rozmów dotyczących eksportu, czy jesteśmy producentami. Zdecydowanie łatwiej jest nawiązywać kontrakty z grupami producenckimi – podkreślał Chołyk.

W Polsce działa bardzo dużo grup producenckich. – W eksporcie tak naprawdę liczą się duże podmioty. Poprzez konsorcja istnieje możliwość konkurencji z dostawcami z innych krajów. Zwykle kontrahent z którym podejmowane są rozmowy potrzebuje od nas nie jednego kontenera owoców dziennie tylko dużych ilości – zaznaczył.

Według Zbigniewa Chołyka, często jak przychodzą duże zamówienia okazuje się, że w obszarze jednej grupy producenckiej dobre zorganizowanie dobrej wysyłki jest niemożliwe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM