KUPS o Chinach: Otwiera się dla nas potężny rynek z perspektywami na wieloletnie kontrakty

Autor: www.sadyogrody.pl 10 listopada 2016 12:11

KUPS o Chinach: Otwiera się dla nas potężny rynek z perspektywami na wieloletnie kontrakty Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków/ fot. PTWP

- To bardzo dobra wiadomość dla polskich sadowników - komentuje fakt otwarcia chińskiego rynku na polskie jabłka, Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków. - Otwiera się przed Polską potężny rynek z perspektywami na wieloletnie kontrakty, które mogą w następnych dekadach dać kolejny impuls do dynamicznego rozwoju rodzimego sadownictwa - dodaje.

- Do tego jednak długa droga, wymagająca systematycznych zmian w zakresie odmian, jakości, a także wielkości partii jabłek dostosowanych do realiów logistyki i wymagań tamtego konsumenta. Polskie sadownictwo to branża od wielu dekad przodująca w rozwoju, można bez przesady określić sadowników mianem arystokracji wśród innych branż, więc wierzę, że z tymi problemami sobie poradzą i w miarę szybko otworzą na oścież uchylone dzisiaj wrota dostępu na chiński rynek - dodaje Julian Pawlak.

Przypomnijmy, że 9 listopada 2016 r. Ambasada RP w Pekinie otrzymała z Generalnego Urzędu Nadzoru nad Jakością, Inspekcji i Kwarantanny ChRL (AQSIQ) potwierdzenie, iż polskie świeże jabłka zostały dopuszczone do importu do Chin. Jednocześnie na stronie internetowej AQSIQ została opublikowana lista zatwierdzonych sadów oraz pakowalni, co jest równoznaczne z otwarciem chińskiego rynku dla polskich jabłek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM