KUPS: Ceny owoców miękkich będą zbliżone do ubiegłorocznych

Autor: PAP 01 lipca 2015 16:15

KUPS: Ceny owoców miękkich będą zbliżone do ubiegłorocznych Barbara Groele, sekretarz generalna Krajowej Unii Producentów Soków (KUPS)

- Sezon truskawek się kończy, są kupowane późne odmiany" - potwierdziła Barbara Groele, sekretarz generalna Krajowej Unii Producentów Soków (KUPS). Jak dodała, w tym roku owoce te pojawiły się na rynku wyjątkowo wcześnie. Według niej nie było problemów z pozyskanie owoców do przetwórstwa, ich jakość była dobra.

Groele uważa, że ten rok będzie dobry pod względem zbiorów owoców, aura sprzyja. Czy to oznacza niskie ceny skupu - jej zdaniem - trudno powiedzieć. "Myślę, że ceny będą podobne, jak w ubiegłym roku" - powiedziała.

Jak mówi Barbara Groele, obecnie na rynku pojawiła się malina letnia, a gros malin do przetwórstwa kupowane jest ze zbiorów jesiennych. Malina letnia przeznaczana jest głównie do mrożenia. Jej zdaniem, na razie o wysokości cen skupu malin jest za wcześnie mówić. Dodała, że jeżeli nie będzie jakieś klęski np. suszy, to zbiory tych owoców będą porównywalne z ubiegłorocznymi. W 2014 r. zbiory malin wyniosły 124 tys. ton wobec 121 tys. ton rok wcześniej.

Tymczasem według przedstawicielki KUPS, tegoroczne zbiory porzeczek czarnych będą podobne do tych z ubiegłego roku czyli wysokie. Jest nadprodukcja tych owoców, są zapasy, a zapotrzebowanie na czarne porzeczki jest niewielkie, bo ma ona charakterystyczny posmak - tłumaczyła. "Ceny ich skupu będą prawdopodobnie porównywalne z ubiegłym rokiem" - powiedziała. 

Czytaj więcej: Nosecka: Kończy się skup truskawek, zaczyna malin

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM