Krajowe rozdawnictwo psuje rynek wewnętrzny?

Autor: Fakt 09 lutego 2016 16:53

Krajowe rozdawnictwo psuje rynek wewnętrzny? Tysiące ton owoców i warzyw rozdaje Agencja Rynku Rolnego, ponieważ rolnikom nie udało się ich sprzedać do Rosji/ fot. shutterstock

Tysiące ton owoców i warzyw rozdaje Agencja Rynku Rolnego, ponieważ rolnikom nie udało się ich sprzedać do Rosji. Niektórzy się cieszą, bo mają owoce i warzywa (pozornie!) za darmo, ale problem w tym, że dla innych oznacza to spore kłopoty - informuje Fakt.

Jeśli ktoś dostanie jabłka za darmo, to raczej nie kupi ich w okolicznym sklepie. Czy takie rozdawnictwo nie psuje rynku? Warto temu przyjrzeć się bliżej.

Jak mówi Tomasz Parzybut z ARR na łamach Faktu, owoce trafiają do organizacji pożytku publicznego takich jak szkoły, szpitale, domy spokojnej starości czy organizacje charytatywne. Dodaje, że owoce, które są dystrybuowane bezpłatnie nie mogą zastąpić ilości normalnie kupowanych przez jednostki, która otrzymuje produkty, mogą one być wyłącznie uzupełnieniem tych ilości. Wobec tego nie powinny one zaburzać konkurencyjności produktów, które są sprzedawane.

Czytaj więcej w Fakcie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM