Konsumenci coraz częściej kupują żywność bezpośrednio od rolników

Autor: www.sadyogrody.pl / pr 18 czerwca 2015 09:37

Konsumenci coraz częściej kupują żywność bezpośrednio od rolników fot. shutterstock

LokalnyRolnik.pl to platforma zakupowa, za pomocą której można kupić zdrową, ekologiczną żywność, a ponadto nawiązać kontakt zarówno z wytwórcami, jak i konsumentami. Celem platformy jest zwiększanie świadomości konsumentów oraz wsparcie lokalnych rolników i wytwórców.

Mechanizm działania platformy jest prosty: pasjonaci zdrowej żywności zakładają grupy zakupowe, do których zapraszają członków swojej rodziny, sąsiadów, znajomych lub współpracowników. Gromadząc minimum 20 osób w każdej z nich, tworzą lokalną mikrospołeczność, która kupuje zdrową żywność bezpośrednio u rolników.

Klient, dołączając do platformy LokalnyRolnik.pl, wybiera grupę zakupową, która znajduje się najbliżej lub w najbardziej dogodnej dla niego lokalizacji. Proces dokonywania zakupów przebiega podobnie jak w sklepie internetowym, a dostawa do punktu odbioru zamówień ma miejsce raz w tygodniu w odgórnie określonym terminie.

Ponadto można zostać dostawcą zdrowej żywności, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej.

Platforma posiada w bieżącej ofercie ponad 700 produktów od 23 dostawców, jednak asortyment się stale poszerza. Od maja 2014 roku powstało w Warszawie blisko 50 grup zakupowych, które łączą społeczność ponad 10 tysięcy użytkowników. Z kolei od kwietnia bieżącego roku w Łodzi działa już 5 grup zakupowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM