Końcówka zbiorów jabłek. Co z cenami?

Autor: Agrobiznes w TVP 29 października 2015 14:04

Końcówka zbiorów jabłek. Co z cenami? Do listopada zbiory jabłek powinny być praktycznie zakończone. Owoców jest dużo, pogoda sprzyja a prace w sadach jeszcze trwają/ fot. shutterstock

Do listopada zbiory jabłek powinny być praktycznie zakończone. Owoców jest dużo, pogoda sprzyja a prace w sadach jeszcze trwają. Jednak trzeba uważać, bo owoce zbierane zbyt późno źle znoszą przechowywanie – podaje Agrobiznes w TVP.

Większość sadowników nastawia się na długie magazynowanie. Mimo rosyjskiego embarga z popytem nie powinno być problemów. Naszymi owocami zainteresowani są inny kontrahenci ze Wschodu. Zamówienia już są duże i nie łatwo je zrealizować bo producenci wolą się zająć zapełnianiem chłodni, niż sprzedażą.

Owoce są bardzo dobrej jakości, nie ucierpiały w wyniku gradu czy chorób grzybowych. Jesienny wzrost wilgoci pozwolił im poprawić masę. Ceny, jak zwykle przy pełni skupu, nie są wysokie. Owoce eksportowe wyceniane są na 0,80-1 zł/kg za odmianę Idared i 1-1,5 zł/kg za Glostera czy Jonagolda. 

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM