KE zawiesza przywóz suszonej fasoli z Nigerii

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: Dziennik Urzędowy Komisji Europejskiej 12 lipca 2015 11:00

19 czerwca Komisja Europejska w rozporządzeniu nr 2015/943 tymczasowo zawiesiła przywóz na teren unijny suszonej fasoli pochodzącej z Nigerii - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: Dziennik Urzędowy Komisji Europejskiej.

Wyniki kontroli urzędowych przeprowadzanych przez państwa członkowskie na suszonej fasoli z Nigerii pokazują, że utrzymuje się wysoka częstotliwość występowania niezgodności z wymogami unijnego prawa żywnościowego w zakresie pozostałości pestycydów. Po ponad rocznym okresie wzmożonych kontroli na granicach Unii nie zaobserwowano poprawy w tym zakresie.

Od stycznia 2013 r. w ramach systemu wczesnego ostrzegania o niebezpiecznej żywności i paszach wydano ponad 50 powiadomień dotyczących suszonej fasoli z Nigerii, przy czym w prawie wszystkich informowano o obecności niedozwolonej substancji czynnej dichlorfos na poziomie znacznie przekraczającym ostrą dawkę referencyjną wstępnie ustanowioną przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. Zawieszenie przywozu suszonej fasoli będzie zatem obowiązywać do dnia 30 czerwca 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM