Kazachstan zmniejsza import jabłek. Dostawy są najniższe od pięciu lat

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 23 maja 2016 15:03

Kazachstan zmniejsza import jabłek. Dostawy są najniższe od pięciu lat W okresie od lipca do marca Kazachstan zaimportował 64 tys. ton jabłek, co oznacza prawie 40 proc. spadek w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej / fot. A.Gwara

W sezonie 2015/16 Kazachstan zmniejsza wwóz jabłek. Od początku sezonu import owoców na tamtejszym rynku spadł do najniższego poziomu w ciągu ostatnich pięciu lat – podaje fruit-inform.com.

W okresie od lipca do marca Kazachstan zaimportował 64 tys. ton jabłek, co oznacza prawie 40 proc. spadek w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. W tym samym okresie rok wcześniej wwieziono do Kazachstanu 105 tys. ton.

Liderem wśród dostawców jabłek na tamtejszy rynek jest Polska. W omawianym sezonie wyeksportowaliśmy do Kazachstanu 37 tys. ton, podczas gdy rok wcześniej wolumen eksportu wyniósł 51 tys. ton.  

Drugie miejsce zajmują Chiny. Dostawy jabłek z tego kraju do Kazachstanu wyniosły ponad 13 tys. ton i są o 8 proc. mniejsze niż przed rokiem. Ostatnie miejsce zajmuje Mołdawia. Od lipca od marca Kazachstan zakupił 8 tys. ton jabłek z Mołdawii. To wynik prawie 3 razy mniejszy niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM