Kazachstan alternatywnym rynkiem dla polskiej żywności?

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 06 kwietnia 2016 15:05

Kazachstan alternatywnym rynkiem dla polskiej żywności? Według Radosława Domagalskiego, podsekretarza stanu ministerstwa rozwoju, najbardziej obiecującym dla Polski rynkiem spoza Unii Europejskiej jest Kazachstan / fot. shutterstock

Polskie ministerstwo rolnictwa, chce zastąpić eksport produktów rolno-spożywczych do Rosji, wysyłkami do innych krajów. Według Radosława Domagalskiego, podsekretarza stanu ministerstwa rozwoju, najbardziej obiecującym dla Polski rynkiem spoza Unii Europejskiej jest Kazachstan – podaje fuit-inform.com.

Po wprowadzeniu rosyjskiego embarga na produkty rolno-spożywcze pochodzące z krajów unijnych, Polska aktywnie poszukuje nowych kanałów dystrybucji. Jednak proces ten nie należy do łatwych i wiele potencjalnych rynków nie otworzyło się jeszcze na polskie produkty, co w konsekwencji doprowadziło do dużych strat finansowych.

Wśród potencjalnych odbiorców – poza Kazachstanem – Domagalski wymienia takie kraje jak: Kuba, Meksyk i Chiny. Według niego Polska poczyniła wiele trudów by podkreślić swoją obecność w Indiach, na bliskim wschodzie i w Afryce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM