Jak obecnie kształtują się ceny jabłek deserowych?

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska/www.sadyogrody.pl 02 marca 2017 12:54

Jak obecnie kształtują się ceny jabłek deserowych? fot. shutterstock

Sezon sprzedaży jabłek w pełni. Mimo, że widać popyt na polskie jabłka, cena za nie rośnie stosunkowo wolno. Jak obecnie się kształtuje?

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl obecnie ceny jabłek deserowych w rejonie grójeckim waha się między 0,75 -1,40 zł/kg. Cena najniższa – 0,70 zł/kg dotyczy jabłek po gradzie. Za ładnego Idareda otrzymać można już 1 zł/kg, zaś za Szampiona – 1-1,10 zł/kg. Takie odmiany jak Prince, Golden czy Gala paskowana sprzedawane są za 1,40 zł/kg. Dużym zaskoczeniem jest odmiana Empire, której ceny dochodzą nawet do 2 zł/kg.

Popyt na jabłka jest, jednak nieco mniejszy niż jeszcze dwa tygodnie temu – mówi handlowiec spod Grójca. - W bieżącym tygodniu mam do załadowania cztery tiry, natomiast przed dwoma tygodniami było ich nawet dwanaście. Jednak mimo to, nie ma na co narzekać – przyznaje.

A jak nastroje sadowników? Umiarkowanie optymistycznie. Część z nich zaraz po zbiorach rozpoczęła sprzedaż, a teraz zajmuje się już tylko pracami w sadzie. Są też tacy, którzy wciąż czekają na wyższą cenę, która – niestety – jeśli nadejdzie to nieprędko biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM