Jabłka w sieciach handlowych kosztują 1,49-3,99 zł/kg

Autor: www.sadyogrody.pl/www.dlahandlu.pl 29 grudnia 2015 13:07

Jabłka w sieciach handlowych kosztują 1,49-3,99 zł/kg W grudniu średnia cena kilograma jabłek w sieciach handlowych w Polsce wynosiła 2,49 zł/kg/ fot. shutterstock

W grudniu średnia cena kilograma jabłek w sieciach handlowych w Polsce wynosiła 2,49 zł/kg - wynika z analizy "Koszyk cen" serwisu www.dlahandlu.pl. Według badania najtańsze owoce były dostępne w hipermarkecie Lewiatan zlokalizowanym na Górnym Śląsku za 1,49 zł/kg, a najdroższe – 3,99 zł/kg - w sklepach Freshmarket w Bydgoszczy.

Analizując ceny jabłek w sieciach handlowych, podzieliliśmy placówki na kilka typów: dyskonty, sklepy convenience (stosunkowo niewielkie sklepy osiedlowe), supermarkety oraz hipermarkety.

W dyskontach Biedronka cena jabłek wynosiła 2,79 zł/kg w całym kraju. Lidl zaproponował jabłka również za 2,79 zł/kg we wszystkich placówkach. W sklepach Netto jabłka sprzedawane były za 2,49 zł / kg, poza sklepem zlokalizowanym w Bydgoszczy, gdzie za jabłka trzeba było zapłacić 2,99 zł/kg.

W hipermarketach ceny jabłek w ostatnich pięciu tygodniach były równie wysokie. Najniższą propozycję cenową odnotowano w placówce Auchan w Lublinie – 1,59 zł/kg. Nieco drożej było na Górnym Śląsku – 1,99 zł/kg, w Bydgoszczy – 1,79 zł/kg, Warszawie – 2,78 zł/kg, w Trójmieście i Poznaniu – 1,98 zł/kg, we Wrocławiu – 1,99 zł/kg i w Krakowie – 1,88 zł/kg.  

Zróżnicowane ceny odnotowano w hipermarketach E.Leclerc. W placówkach na Górnym Śląsku i w Warszawie odnotowano cenę 2,29 zł/kg. W innych miastach ceny plasowały się na poziomie – 2,69 zł/kg w Lublinie, 2,99 zł/kg we Wrocławiu oraz 1,99 zł/kg w Bydgoszczy. W Trójmieście jabłka kosztowały 2,39 zł/kg, zaś w Poznaniu 2,49 zł/kg.

W sklepach sieci Kaufland odnotowano równe ceny. W placówkach w całym kraju za jabłka trzeba było zapłacić 2,79 zł/kg poza placówką na Górnym Śląsku, gdzie owoce były nieco tańsze i kosztowały 1,95 zł/kg.

Hipermarkety Carrefour zaproponowały równe ceny w grudniu. Za kilogram jabłek w całym kraju trzeba było zapłacić 1,99 zł/kg.

W przypadku sieci supermarketów ceny były w wielu przypadkach zróżnicowane, jednak zdarzało się, że niektóre oferowały w całym kraju równe ceny. Delikatesy Alma sprzedawały jabłka za 2,99 zł/kg na Górnym Śląsku, w Warszawie i Trójmieście. 2,49 zł/kg kosztowały owoce w Bydgoszczy, Lublinie, Wrocławiu i Poznaniu. W Krakowie

W sieci Piotr i Paweł jabłka kosztowały 2,99 zł/kg w całym kraju. Supermarkety Intermarche zaproponowały 2,79 zł za kilogram jabłek w Bydgoszczy i Trójmieście. Na Górnym Śląsku trzeba było zapłacić za owoce 2,49 zł/kg, zaś w Krakowie i Poznaniu – 2,99 zł/kg. Polomarket sprzedawał jabłka po równych cenach 1,69 zł/kg, zaś Stokrotka oferowała jabłka po 2,49 zł/kg w całej Polsce.

Podobne zróżnicowanie cen zanotowano w sieciach sklepów convenience. I tak, wspomniany już Carrefour Express, sprzedawał jabłka po cenach 2,29 zł/kg na Górnym Śląsku i w Lublinie, 1,99 zł/kg w Bydgoszczy, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu, 2,99 zł/kg w Warszawie, zaś w Krakowie po 2,19 zł/kg. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM