Iran otwiera się na współpracę z polskim sektorem rolno-spożywczym

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 17 marca 2016 09:25

Iran otwiera się na współpracę z polskim sektorem rolno-spożywczym Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski. Fot. Piotr Waniorek

Iran otwiera się na szerszą współpracę z polskimi przedsiębiorstwami. Irańczycy chcą również współpracować z polskim przemysłem rolno-spożywczym. To pokłosie polskiej misji gospodarczej do Iranu, która odbyła się  5-9 marca br. pod przewodnictwem wiceministra rozwoju Radosława Domagalskiego.

Andrzej Piłat, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej podkreślił, że polska współpraca z Iranem może również dotyczyć przemysłu rolno-spożywczego.

– Podczas obecnego spotkania w Iranie oraz w trakcie poprzedniej delegacji, kilka polskich firm reprezentowało sektor rolno-spożywczy. Pamiętajmy, że to jest kraj z 80 mln ludności, kraj, który eksportuje sporo żywności do sąsiednich krajów, takich jak Pakistan. Z jednej strony sam Iran potrzebuje dobrej gospodarki rolnej, z drugiej – potrzebuje dodatkowych inwestycji rolnych, ponieważ chce eksportować przetwory do krajów sąsiednich. A polskie firmy nie mają takich możliwości, bo mimo wszystko obecnie do Pakistanu nie jesteśmy w stanie eksportować. A Iran może eksportować, więc może to być kraj, który będzie reeksportował nasze produkty – mówił Andrzej Piłat.

– Zdecydowanie Iran może być dla polskich firm „bramą” do innych krajów, takich jak Afganistan oraz Pakistan. Wbrew pozorom tam też jest bardzo atrakcyjny rynek dla polskich firm. Na przełomie maja i czerwca są planowane targi rolno-spożywcze w Iranie, na które wybiera się delegacja polskich firm – dodał Radosław Domagalski.

Więcej na www.portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM