Indie oczekują polskich inwestorów. Skorzystają producenci jabłek?

Autor: Parlamentarny.pl 24 lutego 2016 11:57

Indie oczekują polskich inwestorów. Skorzystają producenci jabłek? Pojawiła się szansa na eksport do Indii polskich jabłek/ fot. shutterstock.com

Nastąpiło znaczne ożywienie polsko-indyjskich kontaktów politycznych i gospodarczych. Indie oczekują polskich inwestorów m.in. z branży przetwórstwa spożywczego oraz handlu – informuje serwis Parlamentarny.pl

Są wszelkie dane ku temu by bieżący rok stał się rokiem przełomowym w polsko-indyjskich stosunkach gospodarczych – twierdzi wiceminister rozwoju Radosław Domagalski-Łabędzki. Niedawno w Indiach przebywała polska delegacja pod kierownictwem wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego. W IV kwartale br. planowana jest w Indiach wizyta prezydenta Andrzeja Dudy, zaś na początku przyszłego roku z wizytą do Polski przybędzie premier rządu Indii, Narendra Modi. Cały czas są też utrzymywane kontakty robocze na niższym szczeblu.

Indie coraz bardziej otwierają się na inwestycje zagraniczne. Swój plan rozwoju gospodarczego opierają o industrializację kraju. Rząd indyjski wprowadza szereg programów zachęcających zagranicznych inwestorów do inwestowania w Indiach.

Jest to np. program tworzenia specjalnych stref inwestycyjnych specjalizujących się w przetwórstwie rolno- spożywczym. To jeden z priorytetów rządy indyjskiego i rząd Indii przywiązuje do tego bardzo dużą uwagę. Szefowa indyjskiego ministerstwa przetwórstwa żywności zwróciła się nawet z prośba do polskiej delegacji o zainteresowanie polskich firm inwestowaniem w infrastrukturę przetwórczą żywności w Indiach.

Pojawiła się szansa na eksport do Indii polskich jabłek, które wprawdzie są obecne na tamtejszym rynku ale trafiają tam droga okrężną. Jeden z tamtejszych przedsiębiorców jest bardzo zainteresowany ich importem i to na duża skalę.

Czytaj więcej w serwisie www.parlamentarny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM