Hurtowe ceny letnich jabłek wahają się między 0,6-3 zł/kg

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 14 sierpnia 2015 13:02

Hurtowe ceny letnich jabłek wahają się między 0,6-3 zł/kg Najdroższe jabłka odmian ‘Early Geneva’ i ‘Piros’ są sprzedawane na giełdzie w Poznaniu po 2-3 zł/kg/ fot. shutterstock.com

Trwa sprzedaż letnich odmian jabłek na rynkach hurtowych. Według analizy www.sadyogrody.pl najdroższe jabłka odmian ‘Early Geneva’ i ‘Piros’ są sprzedawane na giełdzie w Poznaniu po 2-3 zł/kg. Cena ta utrzymuje się od zeszłego tygodnia.

Również wysokie ceny jabłek odnotowano na Giełdzie Kaliskiej, gdzie ‘Early Geneva’ jest sprzedawana po 1,66- 2 zł/kg, a odmiana ‘Piros’ za 2,33-2,53 zł/kg. Na rynku hurtowym w Łodzi  u odmiany ‘Early Geneva’ można zaobserwować dużą rozbieżność cenową 0,6-2,33 zł/kg – podobnie jak w poprzednim tygodniu. Natomiast ‘Piros’ sprzedawany jest po 1,2-2,53 zł/kg.

Na lubelskim rynku hurtowym Elizówka maksymalna cena, jaką można uzyskać za jabłka odmiany ‘Early Geneva’ to 2,33 zł/kg, zaś minimalna kształtuje się na poziomie 1,33 zł/kg. W Lublinie producenci i dystrybutorzy otrzymują za jabłka ‘Piros’ 1-1,33 zł/kg.

W Sandomierzu jabłka ‘Early Geneva’ są tanie po 1,2-1,5 zł/kg. Na warszawskich Broniszach jabłka tej odmiany sprzedawane są niewiele drożej, czyli po 1,5-1,8 zł/kg. Z kolei maksymalna cena za odmianę ‘Piros’ dochodzi do 2,2 zł/kg, a minimalna wynosi 1,33 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 11 – 12 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM