Hiszpania czeka na polskie przetwory owocowo-warzywne?

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 13 kwietnia 2016 08:11

Hiszpania czeka na polskie przetwory owocowo-warzywne? fot. shutterstock

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Madrycie wskazuje, że hiszpańska oferta przetworzonych warzyw i owoców jest w coraz większym stopniu uzupełniana przez produkty pochodzące z importu, co jest efektem zmiany gustów konsumenckich i coraz większego otwarcia się Hiszpanów na nowe produkty. Swoje miejsce na rynku znalazły już artykuły rolno-spożywcze z Włoch, Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Brakuje za to wyrobów z Polski - informuje www.portalspozywczy.pl.

WPHI w Madrycie zaznacza, że w Hiszpanii nadal istnieją nisze rynkowe, które mogłyby być wykorzystane przez polskich producentów np. na hiszpańskim rynku w niewielu asortymentach dostępne są mrożone owoce.

- Wynika to głównie z przeświadczenia Hiszpanów, iż mrożone produkty nie są w pełni wartościowe odżywczo czy smakowo, przekonanie, które dzięki innowacyjnym technologiom głębokiego mrożenia zostało obalone. W przypadku wprowadzania mrożonek na hiszpański rynek, polscy producenci mogliby rozważyć np. rozmowy z sieciami handlowymi typu Sirena oraz innymi odbiorcami – wskazuje WPHI w Madrycie w materiałach przesłanych serwisowi portalspozywczy.pl.

Producenci przetworzonych artykułów owocowo-warzywnych zainteresowani wejściem na rynek hiszpański podczas opracowania strategii wejścia mogliby uwzględnić m.in. produkcję pod marką własną dla sieci handlowych, która dominuje w Hiszpanii wśród prawie wszystkich przedstawionych kategorii produktów (poza cydrem), dla których kluczowa jest konkurencyjna cena.

W 2015 roku Hiszpania znalazła się na 10. miejscu wśród najważniejszych odbiorców polskiego eksportu awansując z miejsca 11 w roku 2014.  Udział Hiszpanii w polskim eksporcie to ok. 2,7 proc.

Więcej czytaj w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM