Grupa Polskie Jagody zwiększa sprzedaż w kraju i rozwija eksport borówek

Autor: PM, www.sadyogrody.pl 08 września 2015 13:43

Grupa Polskie Jagody zwiększa sprzedaż w kraju i rozwija eksport borówek Dominika Kozarzewska, prezes Grupy Producentów Owoców "Polskie Jagody"

- Nasze zbiory znacznie się zwiększyły w obecnym sezonie borówkowym, już pod koniec sierpnia przekraczając tysiąc ton - między innymi ze względu na wchodzenie kolejnych kwater w pełnię owocowania – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Dominika Kozarzewska, prezes zarządu Grupy Producentów Owoców "Polskie Jagody".

W sezonie 2015 grupa Polskie Jagody zwiększyła swoją obecność na rynku polskim, nawiązując współpracę z delikatesami Alma i kontynuując sprzedaż borówek w sieci Auchan pod marką „BeFruit”. - Wprowadziliśmy również nowe opakowanie dla naszego flagowego produktu czyli "borówek XXL" w formie wygodnego shakera – mówi Dominika Kozarzewska.

Jak podkreśla, ceny borówek na rynkach eksportowych i na rynku polskim (poza okresem marketowych promocji) są podobne lub nieznacznie wyższe, niż w ubiegłym sezonie.

Grupa Polskie Jagody rozwija także eksport borówek. - Rozpoczęliśmy wysyłki na rynek francuski oraz do Azji. Nasze borówki są dostępne w Malezji, Singapurze, Indonezji i Japonii. Co nas bardzo cieszy - sprzedajemy je pod własną marką – mówi Dominika Kozarzewska.

Grupa stale się rozwija. - W roku 2014 dwóch członków Grupy rozpoczęło uprawę truskawek, kupiliśmy również linię do ich pakowania. Na plantacjach borówki powstały tunele foliowe o łącznej powierzchni ponad 12 ha. W bieżącym sezonie wzbogaciliśmy się również o kolejny kombajn do zbioru owoców. W związku ze wzrostem sprzedaży na rynku polskim, stale powiększamy flotę samochodów ciężarowych – mówi prezes Polskich Jagód.

- Jesień i zima to dla nas czas intensywnej pracy marketingowej. Skupimy się na przygotowaniach do targów i imprez branżowych. Czeka nas również złożenie wniosku o uznanie Grupy. Mam nadzieję, że na targach Fruit Logistica będziemy mogli podzielić się informacjami na temat ciekawego projektu rynkowego, który jest obecnie w początkowej fazie realizacji – dodaje.

Jak zaznacza Dominika Kozarzewska, susza wpłynęła na zbiory borówek w grupie, mimo posiadania systemu fertygacji. Jej zdaniem braku opadów przez półtora miesiąca nie sposób całkowicie nadrobić sztucznym nawadnianiem.

- Trudno mi ocenić, jaki wpływ miała susza na plony borówek w skali kraju, natomiast na wielu plantacjach problemem było drobnienie owoców pod koniec zbiorów - dodaje.

Grupa Producentów Owoców "Polskie Jagody" Sp. z o.o. ma swoją siedzibę na Lubelszczyźnie - w gminie Obsza. Powstała w lipcu 2010 r. W kwietniu 2011 r. Grupa uzyskała decyzję w sprawie wstępneg o uznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM