Fructofresh, producent owocowych sałatek, walczy o dobre imię na rynku francuskim

Autor: Puls Biznesu 05 czerwca 2017 10:05

Fructofresh, producent owocowych sałatek, walczy o dobre imię na rynku francuskim fot. shutterstock

Producent sałatek owocowych broni się przed francuskim rywalem, który zaatakował go w sądzie. Twierdzi, że to zemsta - informuje Puls Biznesu.

Pod koniec stycznia, po zakończeniu we Francji gastronomicznych targów Sirha, wśród wystawców i czytelników „Le Monde” rozniosła się podana przez gazetę informacja o zakazanej substancji, która miała znajdować się w sałatkach owocowych polskiego producenta, dystrybuowanych na tamtejszym rynku. Ponoć za sprawą stał francuski konkurent - Delifruits.

Fructofresh się broni - właśnie wytacza kolejne działa. Zasypał sąd apelacyjny analizami, w których dowodzi, że żadnych niedozwolonych substancji w jego produktach nie ma, a o Delifruits mówi wprost: stracili przez nas klientów, więc się mszczą, co na francuskim rynku, niechętnym zagranicznym produktom, nie jest szczególnie trudne. Zarzuca konkurentowi, że powołuje się na ekspertyzę wykonaną przez laboratorium bez certyfikatów potrzebnych do zajmowania się branżą spożywczą. Z dystrybucji polskich sałatek wycofali się niektórzy francuscy dystrybutorzy i Fructofresh stracił rynek, który odpowiadał za połowę jego obrotów. Z tego powodu zmniejszył już załogę o jedną trzecią.

- Ogłoszenie wyroku w sądzie apelacyjnym w Paryżu nastąpi 23 czerwca. Nie odpuścimy — nie pozwolimy na nieuczciwe działania konkurencji. To biznes rodzinny, budowany przez ostatnie kilkanaście lat - mówi Cezary Zwoiński, prezes Fructofresha. W sądzie reprezentujący go prawnicy powoływali się na wyniki ekspertyz, m.in. francuskich, że jego produkty są czyste, a oskarżenia bezpodstawne.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Przeczytaj również: Owocowe sałatki polskiej firmy Fructofresh zakazane we Francji

Fructofresh: Nie stosujemy niedozwolonych substancji w produkcji sałatek

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM