Ewa-Bis: Wiele grup producenckich powstało bez dokładnej analizy biznesowej

Autor: www.sadyogrody.pl 06 kwietnia 2017 16:01

Ewa-Bis: Wiele grup producenckich powstało bez dokładnej analizy biznesowej Marek Marzec, właściciel i zarządzający firmą Ewa-Bis/ fot. Żelazna Studio

- Znaczenie grup producenckich dla sektora owoców i warzyw w Polsce powinno być spore ale niestety tak nie jest - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Marek Marzec, właściciel i zarządzający firmą Ewa-Bis.

- Dość duża liczba grup producenckich powstała bez szczegółowej analizy biznesowej. Zbyt wysokie nakłady poniesione lekką ręką (dotacje sięgały 80 proc.) mszczą się teraz tym, że w wielu wypadkach trudno jest pokryć nawet koszty amortyzacji. Opłacalność procesu przechowywania i pakowania owoców i warzyw jest bardzo niska - mówi Marek Marzec. 

I dodaje, że na szczęście jest też wiele pozytywnych przykładów rozwoju grup producenckich zapewniających swoim udziałowcom sprzedaż ich produktów po godziwych cenach i przyczyniających się do podnoszenia jakości owoców i warzyw.

- My jako duża firma handlowa chcielibyśmy aby jak najwięcej tego typu podmiotów osiągało sukcesy gdyż są one naturalnym partnerem w rozwoju naszego biznesu - zapewnia Marek Marzec.

Firma Ewa-Bis powstała w 1987 r. w Warszawie. Założycielem i członkiem zarządu firmy jest Marek Marzec. Najważniejszym kierunkiem działalności firmy jest eksport świeżych i mrożonych warzyw i owoców. W ofercie firmy można również znaleźć soki NFC, koncentraty oraz produkty FMCG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM