Eksporterzy starają się o kolejne rynki zbytu dla polskich jabłek

Autor: Agrobiznes w TVP 14 października 2015 15:11

Eksporterzy starają się o kolejne rynki zbytu dla polskich jabłek Trwa batalia o nowe rynki zbytu dla polskich jabłek. Obecnie kontrole w polskich sadach i sortowniach przeprowadzają inspektorzy z Iraku/ fot. shutterstock

Trwa batalia o nowe rynki zbytu dla polskich jabłek. Obecnie kontrole w polskich sadach i sortowniach przeprowadzają inspektorzy z Iraku. Kilka dni temu na nasze owoce otworzył się Wietnam i wszystko wskazuje na to, że w ekspresowym tempie uda się dostać pozwolenia na eksport do Chin – podaje Agrobiznes w TVP.

Embargo na żywność z Unii Europejskiej to nie tylko straty dla naszych producentów ale i rosyjskich konsumentów. Warto pamiętać, że rosyjskie embargo to nie tylko odwet za polityczne sankcje nałożona przez Unię na Federację. Zakaz sprowadzania żywności z zachodu miał również pobudzić rodzimych przedsiębiorców do inwestowania w rolnictwo.

Szukanie nowych rynków zbytu dla polskich jabłek to konieczność. Ogromne nadzieje eksporterzy owoców wiążą z Chinami. Nawet jeśli negocjacje w sprawie pozwoleń pójdą ekspresowo to chiński rynek zostanie otwarty na polskie jabłka najwcześniej pod koniec przyszłego roku.

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM