Ekspert: Rosja radzi sobie bez europejskiej żywności i rozwija rolnictwo

Autor: www.sputniknews.com/www.sadyogrody.pl 23 kwietnia 2016 17:18

Ekspert: Rosja radzi sobie bez europejskiej żywności i rozwija rolnictwo Jak dodaje Rapoza, substytucja importu pomoże rządowi „utrzymać ruble w kraju", a farmerom minimalizować ryzyko walutowe" / fot. shutterstock

Latem upłyną dwa lata od momentu, gdy Rosja i Europa wymieniły się sankcjami gospodarczymi. Korespondent gazety Forbes Kenneth Rapoza ocenił sytuację w rosyjskim sektorze spożywczym po wprowadzeniu sankcji i perspektywy substytucji importu - informuje sputniknews.com.

Jak pisze Kenneth Rapoza, specjalista w zakresie rynków wschodzących, w rubryce na stronie gazety Forbes, przed Rosją jeszcze długa droga w zakresie zamiany produktów pochodzących z importu rodzimą produkcją, ale już dziś można powiedzieć, że biznes spożywczy przeszedł „sankcyjną burzę".

Jak dodaje Rapoza, substytucja importu pomoże rządowi „utrzymać ruble w kraju", a farmerom minimalizować ryzyko walutowe". 

„Doświadczenie innych krajów pokazuje, że taka polityka obliczona jest na znacznie dłuższy okres, a w Rosji większość decyzji w zakresie substytucji importu zapadła w pierwszym kwartale ubiegłego roku" — mówi ekonomista banku inwestycyjnego „WTB Kapitał" Aleksander Isakow cytowany przez korespondenta Forbes.

Więcej na spitniknews.com. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM