Eksperci studzą emocje odnośnie eksportu jabłek do Chin

Autor: Agrobiznes w TVP 17 czerwca 2016 12:53

Eksperci studzą emocje odnośnie eksportu jabłek do Chin Na razie nie ma mowy o żadnych konkretnych ilościach a wszystko będzie zależało od naszych możliwości produkcyjnych, jak i eksportowych / fot. shutterstock

Już jesienią pierwsze polskie jabłka popłyną do Chin. Na razie to nieoficjalna informacja którą – miejmy nadzieję – potwierdzi wkrótce w trakcie oficjalnej wizyty chiński prezydent. W tym czasie ma dojść do podpisania kilku porozumień - w tym tego najważniejszego – w sprawie uruchomienia eksportu polskich jabłek – podaje Agrobiznes w TVP.

Na razie nie ma mowy o żadnych konkretnych ilościach, a wszystko będzie zależało od naszych możliwości produkcyjnych, jak i eksportowych. Co ciekawe, Chińczycy są zainteresowani nie tylko jabłkami dwukolorowymi, ale także innymi odmianami, które znajdowały wielu odbiorców w Rosji.

Eksperci studzą jednak emocje. Rynek chiński jest trudny i bardzo wymagający, a w dodatku dość odległy. Owoce tam dostarczane muszą być najwyższej jakości zarówno pod względem smaku, jak i wyglądu. Nie każdy sadownik jest w stanie temu sprostać a ciągłe zwiększanie produkcji może się odbić spadkiem cen dla całej branży. 

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM