Egipscy eksporterzy owoców i warzyw chcą zastąpić Turków na rosyjskim rynku

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 30 grudnia 2015 13:19

Egipscy eksporterzy owoców i warzyw chcą zastąpić Turków na rosyjskim rynku Władze Egiptu wyraziły gotowość do zwiększenia dostaw owoców i warzyw na rynek rosyjski po wprowadzeniu embarga na dostawy produktów rolno-spożywczych z Turcji/ fot. shutterstock

Władze Egiptu wyraziły gotowość do zwiększenia dostaw owoców i warzyw na rynek rosyjski po wprowadzeniu embarga na dostawy produktów rolno-spożywczych z Turcji. Obie strony są gotowe do podjęcia szerszej współpracy – podaje fruit-inform.com.

Jak twierdził minister rolnictwa Egiptu, Rosja jest ważnym odbiorcą egipskich produktów. A po 1 stycznia 2016, kiedy zostanie wprowadzone embargo na produkty rolno-spożywcze z Turcji, strona egipska jest gotowa zwiększyć dostawy swoich produktów.

Saad Moussa podkreślił znaczenie przyjaznych stosunków pomiędzy krajami i zaprosił rosyjskich ekspertów do odwiedzenia upraw produktów rolnych. Rosselchoznadzor z kolei przyjął z zadowoleniem gotowość Egiptu do współpracy, zwracając jednocześnie uwagę na przepisy fitosanitarne dotyczące bezpieczeństwa produktów eksportowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM