EEC 2015: Biznes w Rosji nadal zadowalający, ale tylko w rozliczeniu rublowym

Autor: www.sadyogrody.pl / portalspozywczy.pl 27 kwietnia 2015 13:03

EEC 2015: Biznes w Rosji nadal zadowalający, ale tylko w rozliczeniu rublowym Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice; fot. PTWP

- Biznes w Rosji jest nadal zadowalający, ale jedynie w rozliczeniu rublowym - powiedział podczas Europejskiego kongresu Gospodarczego w Katowicach.Krzysztof Pawiński, prezes grupy Maspex Wadowice.

Maspex Wadowice od lat sukcesywnie rozwija eksport i posiada kilka oddziałów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

- Ostatnie miesiące były dla nas wymagające, ponieważ eksportujemy produkty na Ukrainę, a także prowadzimy biznes przetwórczy pod Moskwą, gdzie produkujemy soki i napoje owocowe. Biznes w Rosji jest nadal zadowalający, ale tylko w rozliczeniu rublowym – dodał Krzysztof Pawiński.

Jak potwierdził, embargo nie spowodowało przerw w pracy rosyjskiego zakładu, ponieważ o ile zablokowano eksport jabłek, o tyle wwóz zagęszczonych soków owocowych nie został wstrzymany. – W Rosji cierpimy jedynie z powodu dewaluacji rubla – jak wszystkie firmy produkujące na tym rynku, także wszyscy konsumenci – dodał prezes Maspeksu.

Potwierdził, że ceny żywności w Rosji, a co za tym idzie podstawowe wydatki mieszkańców, zwiększyły się o 30-40 proc., przy tej samej ilości gotówki, którą dysponują obywatele i to oni najbardziej tracą na polityce sankcji.

Krzysztof Pawiński wziął udział w panelu dyskusyjnym "Polska żywność na świecie" zorganizowanym w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM