Dystrybutor żywności ekologicznej poprawił przychody w 2014 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 30 marca 2015 10:53

Dystrybutor żywności ekologicznej poprawił przychody w 2014 r. Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia

Grupa Organic Farma Zdrowia wypracowała w 2014 r. 65,2 mln zł przychodów ze sprzedaży i 4 mln zł zysku netto. Rok wcześniej wyniki wyniosły odpowiednio 52,4 mln zł i 152 mln zł.

Rok 2014 był dla Grupy Organic Farma Zdrowia najlepszym rokiem w dotychczasowej działalności. Sprzedaż spółki w tym okresie wzrosła o 25 proc. do kwoty 65,2 mln zł.

Odnotowywany na świecie wzrost popytu na żywność ekologiczną i pro-zdrowotną jest również odczuwalny od kilku lat w Polsce. Wprawdzie wielkość krajowego rynku jest jeszcze niszowa, za to dynamika wzrostów jest znacznie wyższa niż w Europie Zachodniej czy w innych częściach naszego sektora spożywczego. Zmiany cywilizacyjne powodują gwałtowne zainteresowanie i upowszechnienie zdrowych stylów życia, w tym również poprzez zdrowy styl odżywiania się - informuje spółka OFZ w komunikacie.

Organic Farma Zdrowia jest notowana na NewConnect. Poza siecią delikatesów stacjonarnych, posiada dwa sklepy internetowe z ekologiczną żywnością: Ekosfera24 i Organic24. Ponadto posiada udziały w spółkach zależnych: Eko-Wital (100 proc.), Bio-Planet (30 proc.) i Green Way (28 proc.).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM