Dystrybutor świeżych owoców i warzyw wszedł na europejski rynek

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl/ Retail Detail 30 września 2015 11:28

Dystrybutor świeżych owoców i warzyw wszedł na europejski rynek Samochód dostawczy AmazonFresh (fot. Wikimedia Commons, na licencji CC BY-SA 3.0)

Usługa AmazonFresh dostępna jest już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Wielkiej Brytanii. Ten amerykański gigant e-handlu na razie umożliwił korzystanie ze swojej platformy do e-zakupów spożywczych mieszkańcom Birmingham i okolic, ale już wkrótce jej dostępność zostanie znacznie rozszerzona - informuje Retail Detail.

Teraz Amazon planuje testy AmazonFresh w aglomeracji londyńskiej, a od początku przyszłego roku usługa ma być dostępna na szeroką skalę w całej Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, w sierpniu 2015 r. Amazon wynajął na 10 lat magazyn o powierzchni ok. 28 tys. mkw. w hrabstwie Surray, nieopodal Londynu. W kolejnych dniach zdecydował się na wynajęcie kolejnych magazynów w pobliżu największych brytyjskich aglomeracji.

Usługa AmazonFresh w Stanach Zjednoczonych obecna jest od 2007 r. Korzystać z niej mogą mieszkańcy Seattle, Filadelfii, Nowego Jorku oraz Kalifornii. W koncepcie AmazonFresh amerykańska firma oferuje świeże produkty, takie jak mięso, owoce i warzywa, czy pieczywo. Dostarcza je przy pomocy własnej floty samochodów dostawczych.

Więce czytaj w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM