Dyrektor IERiGŻ na VIII FRSiH: Sukces w eksporcie to współpraca firm

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 04 listopada 2015 16:22

Dyrektor IERiGŻ na VIII FRSiH: Sukces w eksporcie to współpraca firm Andrzej Kowalski, dyrektor IERiGŻ, fot. PTWP SA

- Nic tak nie wyniszcza jak konkurencja polsko-polska. Wiele firm z tradycjami potrafi wystawiać się wspólnie i prezentować na stoiskach, to bardzo pozytywne zjawisko - mówił na VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu Andrzej Kowalski, dyrektor Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, podczas debaty „Forum współpracy na rzecz rozwoju eksportu. Strategie eksportowe”.

Według dyrektora IERIGŻ, jest coraz mniej wrogości wśród firm. - Jeśli widać sukcesy w eksporcie, który rośnie to musi być współpraca. W żaden sposób nie chciałbym oceniać sektora, jednak wydaje mi się, że bardzo dużo zostało zrobione w zakresie współpracy. Widać namiastkę jedności, jednak ciągle jest za mało wspólnego poszukiwania partnerów i współdziałania – dodał Kowalski.

Jednak według prof. Kowalskiego, nie można osiąść na laurach. - W dalszym ciągu nie jest w pełni wykorzystywany potencjał eksportowy. Mimo to, jestem optymistą i uważam, że postęp, który wykonaliśmy w ciągu ostatnich 25 lat nie miał miejsca w historii gospodarczej, pomijając taki kraj, jak Chiny – dodał.

Prof. Kowalski podsumował, że 6-7 mld euro salda w eksporcie żywności jest wynikiem pozytywnym, jednak nie musimy się nim zadowalać.

Czytaj więcej w serwisie www.portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM