Duże spadki cen malin w hurcie

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 17 sierpnia 2016 13:49

Duże spadki cen malin w hurcie Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl po zeszłotygodniowym ustabilizowaniu się cen malin, nowy tydzień przynosi spadki – nawet o 8 zł. / fot. shutterstock

Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl po zeszłotygodniowym ustabilizowaniu się cen malin, nowy tydzień przynosi spadki – nawet o 8 zł. Obecnie na rynkach hurtowych w całym kraju maliny sprzedawane są za 8-16 zł/kg.

Niemalże we wszystkich monitorowanych przez nas rynkach hurtowych ceny malin – w porównaniu do zeszłego tygodnia – spadły.

Na Warszawskich Broniszach malin sprzedawane są za 8-10 zł/kg. W tym wypadku ceny spadły – o 8 zł – z 15-18 zł/kg. Na rynku hurtowym w Poznaniu maliny można kupić za 14-16 zł/kg, podczas gdy jeszcze tydzień temu kilogram owoców kosztował 16-24 zł/kg.

W Lublinie utrzymują się stosunkowo niskie ceny – 8 zł/kg. W Łodzi producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 8-10 zł/kg, podobnie jak tydzień temu. W Rzeszowie poziom cenowy jest nieco wyższy i wynosi 10-12 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej maliny można kupić za 12 zł/kg. Podczas ostatniej analizy ceny wahały się między 12-13 zł/kg.

Niewielki spadek zauważyć można w Bydgoszczy, gdzie owoce obecnie kosztują 11-13 zł/kg, a jeszcze tydzień temu sprzedawane były za 12-15 zł/kg. W Krakowie cena od tygodnia nie zmieniła się i wynosi 10-16 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 16-17 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM