Dobiega końca certyfikacja gospodarstw pod kątem eksportu jabłek do Chin

Autor: Agrobiznes w TVP 12 października 2016 10:47

Dobiega końca certyfikacja gospodarstw pod kątem eksportu jabłek do Chin Powoli dobiega końca certyfikacja producentów którzy zamierzają eksportować jabłka do Chin. Właśnie rozpoczął się ostatni etap. / fot. shutterstock

Powoli dobiega końca certyfikacja producentów którzy zamierzają eksportować jabłka do Chin. Właśnie rozpoczął się ostatni etap. Do końca tygodnia chińscy inspektorzy przeprowadzą kontrolę sadów i pakowali z województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i mazowieckiego – informuje Agrobiznes w TVP.

Zgodnie z zapisami protokołu na eksport do Chin będą mogły być przeznaczone owoce wyprodukowane w Polsce, wolne od organizmów kwarantannowych, spełniające wymagania fitosanitarne oraz normy bezpieczeństwa. Koszt certyfikacji ponoszą sadownicy. Każdorazowo jest to kilkaset złotych od hektara.

W tym roku wszyscy się uczą. Nie tylko sadownicy ale także eksporterzy. Otwarcie rynku chińskiego na polskie jabłka jest niewątpliwie dużą szansą.

Kraje Azjatyckie, nie tylko Chiny ale także Wietnam, Indie, czy Singapur to bardzo perspektywiczne rynki dla polskich jabłek. Trzeba jednak pamiętać, że także bardzo wymagające. 

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM