Do Wietnamu trafią jabłka wyłącznie z zarejestrowanych sadów

Autor: www.sadyogrody.pl/PIORIN 03 grudnia 2015 16:09

Do Wietnamu trafią jabłka wyłącznie z zarejestrowanych sadów PIORiN przypomina, że na eksport z Polski do Wietnamu mogą być kierowane wyłącznie jabłka wyprodukowane w zarejestrowanym sadzie oraz przechowywane, sortowane i pakowane w miejscach zarejestrowanych na potrzeby eksportu do Wietnamu/ fot. shutterstock

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że na eksport z Polski do Wietnamu mogą być kierowane wyłącznie jabłka wyprodukowane w zarejestrowanym sadzie oraz przechowywane, sortowane i pakowane w miejscach zarejestrowanych na potrzeby eksportu do Wietnamu.

Na początku I kwartału 2016 r. planowane jest przekazanie stronie wietnamskiej uaktualnionego wykazu miejsc uprawy, przechowywania, sortowania lub pakowania jabłek, zarejestrowanych na potrzeby eksportu do Wietnamu.

W związku z powyższym podmioty dotychczas nie wpisane do rejestru a zainteresowane wysyłką jabłek wyprodukowanych w 2015 r., powinny złożyć wniosek do właściwego WIORiN w nieprzekraczalnym terminie do 4 stycznia 2016 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM