Darmowe jabłka? W Krośnie rozdano 22 tony owoców (video)

Autor: www.krosno24.pl/www.sadyogrody.pl 06 marca 2016 19:30

Darmowe jabłka? W Krośnie rozdano 22 tony owoców (video) 22 tony jabłek rozdano w ostatnią środę mieszkańcom Zawodzia/ fot. shutterstock

22 tony jabłek rozdano w ostatnią środę mieszkańcom Zawodzia. - To owoce, które nie pojechały do Rosji - mówią organizatorzy akcji. A mieszkańcy dzielnicy zdradzają, co zrobią z dziesiątkami kilogramów jabłek - informuje portal krosno24.pl.

Od momentu wprowadzenia embarga w kraju pozostaje ogromna nadwyżka jabłek, która redukowana jest m.in. poprzez organizowane w całej Polsce akcje rozdawania owoców.

Takie właśnie akcje odbywają się od czasu do czasu na terenie Krosna. Ostatnia zorganizowana została w środę (2.03) na ul. Fredry na Zawodziu. Jej inicjatorem była rada dzielnicy, która za pośrednictwem Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przywiozła do Krosna 22 tony jabłek.

Jak podsumowują akcję radni dzielnicowi, owoce czekały w 1560 tekturowych skrzynkach, każda o wadze 14 kg. Przysługiwała jedna skrzynka "na głowę". Po "putinówki" zgłosiło się około pół tysiąca osób, które odbierały owoce także w imieniu pozostałych domowników. Większość decydowała się na odbiór maksymalnej przysługującej im liczby paczek, tylko nieliczni zabierali mniej, przewidując, że część owoców może się zmarnować. 

Więcej w portalu krosno24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM