Dalszy spadek cen borówek w hurcie

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 22 lipca 2016 08:19

Dalszy spadek cen borówek w hurcie Na rynkach hurtowych zwiększa się podaż tego gatunku owoców co ma odbicie w cenach, które z tygodnia na tydzień spadają. / fot. pixabay

Sezon borówkowy w pełni. Na rynkach hurtowych zwiększa się podaż owoców co ma odbicie w cenach, które z tygodnia na tydzień spadają. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny owoców na terenie rynków hurtowych w całej Polsce wahają się między 10-16 zł/kg.

W porównaniu do ostatniej analizy ceny borówek mocno spadły – w niektórych przypadkach nawet o 8 zł. Na każdym z monitorowanych przez nas rynków hurtowych odnotowaliśmy spadki. W przypadku jednego z nich ceny w ciągu tygodnia nie zmieniły się.

Na Warszawskich Broniszach ceny owoców wahają się między 10-14 zł/kg, podczas gdy tydzień temu wynosiły 15-17 zł/kg. W Poznaniu borówki sprzedawane są za 12-16 zł/kg (było 16-19 zł/kg). W Rzeszowie ceny zostały obniżone o 7 zł. W tym miejscu owoce kosztują 13-15 zł/kg.

Duży spadek odnotowaliśmy na rynku hurtowym w Łodzi. W tym miejscu tydzień temu borówki kosztowały 16-20 zł/kg, zaś teraz – 12-13 zł/kg. We Wrocławiu producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 10-12 zł/kg. Na tym rynku hurtowym cena minimalna spadła o 1 zł, zaś maksymalna o 8 zł.

W Rzeszowie ceny borówek w ciągu tygodnia nie zmieniły się i wynoszą 15-16 zł/kg. Duży spadek odnotowaliśmy na Giełdzie Kaliskiej, gdzie owoce obecnie kosztują 12-13. Tydzień temu ceny borówek sięgały 20 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 20-21 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM