Dalsze wzrosty cen czereśni w hurcie

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 27 lipca 2016 08:32

Dalsze wzrosty cen czereśni w hurcie W bieżącym tygodniu zaobserwować można kontynuację tendencji wzrostowych / fot. pixabay

Podczas ostatniej analizy serwisu www.sadyogrody.pl przeprowadzonej tydzień temu ceny czereśni w większości przypadków wzrosły. W bieżącym tygodniu zaobserwować można kontynuację tendencji wzrostowych, co można wiązać z kończącym się sezonem i mniejszą podażą owoców.

W tym tygodniu praktycznie na wszystkich monitorowanych przez nas rynkach hurtowych ceny czereśni wzrosły w porównaniu do tych sprzed tygodnia. Tylko w jednym przypadku odnotowaliśmy niewielki spadek.

Na Warszawskich Broniszach wzrosła cena maksymalną jaką można otrzymać za owoce – o 2 zł. Obecnie czereśnie w tym miejscu sprzedawane są za 4-11 zł/kg. W Sandomierzu producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 4-6 zł/kg, zaś w Krakowie – za 8-10 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Łodzi czereśnie można kupić za 6-9 zł/kg (było 5-9 zł/kg). Duży wzrost odnotowaliśmy we Wrocławiu. W tym miejscu owoce sprzedawane są za 5-12złkg, podczas gdy jeszcze tydzień temu ceny oscylowały między 4-7 zł/kg.

W Rzeszowie producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 9-10 zł/kg (było 8-10 zł/kg). Na Giełdzie Kaliskiej spadła o 1 zł cena maksymalna jaką można otrzymać. W tym miejscu czereśnie kosztują 4-6 zł/kg. W Bydgoszczy ceny zaczynają się od 5 i sięgają 10 zł/kg. W tym wypadku odnotowaliśmy wzrost na poziomie 2 zł. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 25-26 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM