Członek Unii Owocowej: Rosja rozpoczęła własną produkcję owoców i to na dużą skalę (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 26 listopada 2016 13:43

Członek Unii Owocowej: Rosja rozpoczęła własną produkcję owoców i to na dużą skalę (video) Adam Benedykt Jeznach, członek Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa/ fot. Żelazna studio

- W wyniku embargo Rosja rozpoczęła własną produkcję owoców i to na dużą skalę. M.in. polscy szkółkarze sprzedali ponad 100 mln sadzonek do Rosji. Dlatego nie zdziwiłbym się gdyby np. za 5-6 lat okazało się, że płyną do nas oferty z Rosji na sprzedaż jabłek - mówi Adam Benedykt Jeznach, członek Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw Unia Owocowa.

- W przeszłości wysyłaliśmy do Państw starej UE ok. 100 tys. ton jabłek, same Niemcy odbierały od nas ponad 80 tys. ton, obecnie jest to zaledwie ok. 40 tys. ton. Dzisiaj państwa UE ograniczają dostęp do swoich rynków. Jednak pozytywną kwestią jest to, że po wprowadzeniu zwiększyliśmy trzykrotnie eksport do państw, które są nowymi członkami UE, np. do Rumuni, Czech i na Litwę - dodaje Adam Jeznach. 

Poza tym Chiny otworzyły swój rynek. - Na rynku chińskim wszyscy wiedzą, że Polska jest dużym i dobrym producentem jabłek. Mamy nadzieję, że z czasem ten rynek będzie dla nas obiecującym choć na pewno nie podstawowym. Poza tym mamy otwarcie rynku kanadyjskiego i wietnamskiego oraz rynek Stanów Zjednoczonych, mówi się również o Brazylii, Kolumbii - wylicza członek Unii Owocowej.

Pan Adam Jeznach był prelegentem debaty rynkowej zatytułowanej "Kondycja polskiego sadownictwa i warzywnictwa" w ramach II edycji konferencji "Sady i ogrody na Narodowym", która miała miejsce 22 listopada.

Tegoroczna edycja konferencji Farmera „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” zgromadziła ponad 1000 zainteresowanych tematami rolniczymi słuchaczy, w konferencji „Sady i Ogrody na Narodowym” uczestniczyło ponad 200 osób, w jubileuszowej gali udział wzięło ponad 250 gości.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM