Czesi wciąż uważają, że polska żywność jest zła

Autor: Puls Biznesu 18 września 2015 11:27

Czeska opinia publiczna wciąż kreuje negatywny wizerunek polskiej żywności i producentów z naszego kraju. Mówi się nawet, że czeskie handlowe zamawiają w Polsce żywność słabej jakości, przeznaczoną konkretnie na czeski rynek, a towar wysokiej jakości natomiast wyjeżdża do Niemiec - pisze "Puls Biznesu".

Na zakończenie kampanii "I love polské jídlo", prowadzonej w Czechach przez polski resort rolnictwa, czeski dziennik "Lidové Noviny" wytłumaczył, dlaczego polska żywność jest zła. Miroclav Koberna z Izby Producentów Żywności w Czechach (IPŻ) uważa, że polski system kontroli jest słaby, co — jego zdaniem — potwierdziła Komisja Europejska (KE). Poza tym sieci handlowe zamawiają w Polsce żywność słabej jakości, przeznaczoną konkretnie na czeski rynek, towar wysokiej jakości natomiast wyjeżdża do Niemiec. Ponadto zamawiają u małych producentów, którzy nie podlegają kontrolom.

Witold Katner, rzecznik resortu rolnictwa, twierdzi, że kampania informująca o jakości polskiej żywności będzie kontynuowana. — Przyjmie jednak inną formę. Nie będą to billboardy, ale seria spotkań z czeskimi organizacjami branżowymi — mówi Witold Katner.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM