Co zrobić z brzydkimi owocami i warzywami? Sprzedać!

Autor: www.forsal.pl/www.sadyogrody.pl 30 sierpnia 2015 09:30

Co zrobić z brzydkimi owocami i warzywami? Sprzedać! Nim owoce i warzywa trafią na póki supermarketów przechodzą proces selekcji, jednak na tych "brzydkich" produktach też można zarobić/ fot. shutterstock

Zanim owoce i warzywa dostaną się na półki hipermarketów, często muszą przejść restrykcyjny proces selekcji, przypominający wręcz konkurs piękności. Jednak jak twierdzą założyciele spółki Imperfect z Kalifornii jedzenie nie musi wyglądać pięknie, żeby było pyszne dlatego sprzedają dziwnie wyglądające owoce i warzywa - podaje forsal.pl.

Na amerykańskim rynku każdego roku nawet 2,58 mld kg nadających do zjedzenia produktów ląduje w koszu na śmieci. Wszystko dlatego, że są brzydkie – wynika z danych Natural Resources Defense Council.

Założony w Oakland w Kalifornii startup Imperfect chce to zmienić. Począwszy od tego lata, spółka skupuje od miejscowych rolników wszystkie dziwnie wyglądające owoce i warzywa – te nieproporcjonalne, krzywe, grudkowate i po prostu brzydkie. Imperfect pakuje produkty drugiej kategorii w estetyczne pudełka i sprzedaje je mieszkańcom San Francisco Bay za 12 dol. za najtańszy zestaw.

Czytaj więcej w serwisie forsal.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA