Ciepła zima ciągnie w dół sprzedaż jabłek?

Autor: www.sadyogrody.pl / freshplaza.com 15 stycznia 2018 08:41

Ciepła zima ciągnie w dół sprzedaż jabłek? fot. shutterstock.com

Marcin Świątek z grupy producentów Bialski Owoc powiedział na łamach portalu freshplaza.com, że niezwykle ciepła zima wpływa na sprzedaż jabłek. - Nie wiem dlaczego, ale z jakiegoś powodu, kiedy pogoda jest cieplejsza, ludzie nie kupują tyle jabłek. Sprzedaż wzrośnie, gdy pogoda będzie chłodna. Trzymam kciuki - powiedział.

Zgodnie z niedawnym raportem Komisji Europejskiej, oczekuje się, że w najbliższych latach konsumpcja świeżych jabłek ustabilizuje się, podczas gdy konsumpcja przetworzonych jabłek prawdopodobnie nieco spadnie.

Marcin Świątek z Bialskiego Owocu przyznał na łamach freshplaza.com, że polskie sadownictwo zdecydowanie zmierza w dobrym kierunku - mądrzy plantatorzy wiedzą, że muszą przejść na nowe odmiany, takie jak 'Gala' i 'Red Prince', a nie tylko 'Idared' o niższej jakości. - Zmierzamy we właściwym kierunku, choć wciąż mamy do przebycia długą drogę - podsumował.

Według danych Komisji Europejskiej, dużo wpływ na rozwój sadownictwa w Polsce ma modernizacja. Głównym jej kierunkiem jest karczowanie starych sadów. Zostaną one częściowo zastąpione przez nowe sadzenie odmian, które odpowiadają nowym preferencjom konsumentów i nowym metodom produkcji, w tym metodom dostosowywania się do zmian klimatu. Poprawiona odporność na choroby i zwalczanie szkodników również przyczyni się do wzrostu wydajności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM