Ceny wiśni na rynkach hurtowych wahają się między 1,85-4,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 02 sierpnia 2015 08:23

Ceny wiśni na rynkach hurtowych wahają się między 1,85-4,5 zł/kg Wiśni w tym roku będzie mniej, co może mieć przełożenie na proponowane ceny/ fot. shutterstock

Sezon wiśniowy w pełni. Jak twierdzą eksperci, owoców w tym roku będzie mniej, co może mieć przełożenie na proponowane ceny. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdroższe wiśnie sprzedawane są na rynku hurtowym w Bydgoszczy 4-4,5 zł/kg. Najmniej otrzymają sprzedający na Warszawskich Broniszach, gdzie ceny za kilogram wiśni zaczynają się od 1,80 zł/kg, oraz na Giełdzie Kaliskiej – 2 zł/kg.

Ceny wiśni na rynkach hurtowych utrzymują się raczej na stabilnym poziomie. Tak też jest w przypadku rynku w Bydgoszczy, gdzie cena nie zmieniła się w ciągu tygodnia. Na Giełdzie Kaliskiej zauważalny jest niewielki spadek w porównaniu do zeszłego tygodnia – o 0,50 zł na kilogramie.

Warszawskie Bronisze oferują owoce po 1,85-3 zł/kg. Na tym rynku nastąpił niewielki spadek z poziomu 2,5-3,3 zł/kg.

Zarówno na rynku hurtowym w Sandomierzu, jak i we Wrocławiu owoce w dalszym ciągu utrzymują stabilny poziom cenowy – 2,5-3 zł/kg. W Poznaniu owoce kosztują 3-4 zł/kg. W tym przypadku zmianie uległa cena maksymalna jaką można otrzymać za wiśnie – tydzień temu oferowano 6 zł za kilogram najładniejszych owoców.

W Łodzi owoce sprzedawane są za 2-2,5 zł/kg. W porównaniu do analizy zeszłotygodniowej, wartość maksymalna spadła z poziomu 2,3 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 30 – 31 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM