Ceny wiśni na rynkach hurtowych spadają - nawet do 2,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 18 lipca 2015 08:32

Ceny wiśni na rynkach hurtowych spadają - nawet do 2,5 zł/kg Ceny wiśni na rynkach hurtowych sukcesywnie spadają; fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych jest coraz więcej wiśni. W związku z większą podażą owoców ich ceny sukcesywnie spadają, nawet do 2,5 zł na kilogramie. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najtańsze wiśnie sprzedawane są na warszawskich Broniszach po 1,85-2 zł/kg, zaś najdroższe w Poznaniu za 3-5,4 zł/kg.

Bardzo duży spadek odnotowaliśmy na Broniszach. W zeszłym tygodniu owoce sprzedawane były po 3,5-5 zł/kg. W przypadku rynku hurtowego w Poznaniu cena minimalna jaką można otrzymać spadła o 1 zł, zaś maksymalna wzrosła o 0,4 zł.

Spadek cen o 0,5 zł na kilogramie zaobserwowaliśmy w Sandomierzu, gdzie w 3 tygodniu lipca trzeba zapłacić za wiśnie 2,5-3 zł/kg. W Łodzi owoce cenione są na 2-3 zł/kg, podczas gdy w zeszłym tygodniu sprzedający życzyli sobie 3-5 zł/kg.

Tendencja spadkowa widoczna jest także na rynku hurtowym we Wrocławiu. Tam owoce kosztowały 5-6 zł/kg, zaś na dzień dzisiejszy trzeba za nie zapłacić 2,5-3 zł/kg.

Giełda Kaliska oferuje wiśnie po 2-3 zł/kg. W porównaniu do analizy zeszłotygodniowej cena spadła niewiele, z równego poziomu 3 zł/kg. W Bydgoszczy owoce sprzedawane są za 4-4,5 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 14 – 17 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM