Ceny wiśni na rynkach hurtowych sięgają 4,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 06 sierpnia 2015 14:24

Ceny wiśni na rynkach hurtowych sięgają 4,5 zł/kg Ceny wiśni na rynkach hurtowych oscylują między 2-4,5 zł/kg/ fot. shutterstock

Sezon zbioru wiśni dobiega końca. W tym roku owoców było mniej, co miało przełożenie w proponowanych cenach. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdrożej wiśnie sprzedawane są na rynku hurtowym w Bydgoszczy – 4-4,5 zł/kg, zaś najtańsze na Giełdzie Kaliskiej – 2 zł/kg.

Zarówno w Bydgoszczy, jak i na Giełdzie Kaliskiej ceny wiśni utrzymują ten sam poziom cenowy. Podobnie jest również w przypadku rynku hurtowego w Sandomierzu (2,5-3 zł/kg) oraz Poznaniu (3-4 zł/kg).

Tendencję wzrostową zauważyć można w Łodzi gdzie ceny wzrosły z poziomu 2-2,5 zł/kg, na 2,5-3,3 zł/kg. We Wrocławiu sprzedający również zarobią więcej niż w zeszłym tygodniu bo 2,6-3,3 zł/kg (było 2,5-3 zł/kg). W Lublinie za wiśnie proponowana jest stała cena 2,7 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach cena minimalna wzrosła o 0,15 zł , zaś maksymalna spadła o 0,25 zł. W tym miejscu wiśnie sprzedawane są za 2-2,75 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 4 – 6 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM