Ceny wiśni na rynkach hurtowych rosną. Wahają się między 2-6 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 24 lipca 2015 13:32

Ceny wiśni na rynkach hurtowych rosną. Wahają się między 2-6 zł/kg Ceny wiśni na rynkach hurtowych w trzecim tygodniu lipca rosną, wahają się między 2-6 zł/kg w zależności od jakości i lokalizacji/ fot. shutterstock

Sezon wiśniowy trwa. Owoców jest mało, na co wpływ miała m.in. susza. Jednak paradoksalnie może to być dobry sezon dla producentów wiśni, ponieważ niska podaż powoduje wyższe ceny oraz większą ich stabilność. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdrożej sprzedawane są owoce na rynku hurtowym w Poznaniu za 3-6 zł/kg. Najmniej za owoce otrzymają sprzedający w Łodzi, bo zaledwie 2-2,5 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Poznaniu ceny w ciągu tygodnia podniosły się z 2-5 zł/kg. Z kolei w Łodzi ceny nieznacznie spadły. Wartość maksymalną jaką można było otrzymać za kilogram wiśni obniżyła się o 0,50 zł.

Po spadkach zaobserwowanych podczas zeszłotygodniowej analizy, w tym tygodniu ceny trzymają równe poziomy, bądź wykazują tendencję wzrostową. Tak jest na Warszawskich Broniszach, na których oferowane są wiśnie za 2,5-3,3 zł/kg, podczas gdy w zeszłym tygodniu sprzedający otrzymywali za ten sam towar 1,85-2 zł/kg.

Zarówno w Sandomierzu jak i we Wrocławiu ceny wiśni w ciągu tygodnia nie zmieniły się i za 1 kg tych owoców trzeba zapłacić 2,5-3 zł Na rynku hurtowym w Lublinie owoce sprzedawane są za 2,33-2,5 zł/kg.

Giełda Kaliska na dzień 17 lipca oferowała owoce za 2-3 zł/kg, zaś na dzień dzisiejszy ich wartość jest nieco niższa i wynosi 2,5 zł/kg. W Bydgoszczy również ceny nie uległy zmianie. Za wiśnie trzeba zapłacić 4-4,5 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 23 – 24 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM