Ceny tureckich owoców i warzyw spadają z powodu rosyjskich sankcji

Autor: PAP 03 grudnia 2015 15:36

Ceny tureckich owoców i warzyw spadają z powodu rosyjskich sankcji Tureckie warzywa i owoce już ucierpiały z powodu rosyjskich sankcji wprowadzonych po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu bojowego przez Turcję/ fot. shutterstock

Tureckie warzywa i owoce już ucierpiały z powodu rosyjskich sankcji wprowadzonych po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu bojowego przez Turcję - pisze turecki portal dailysabah.com.

Ceny warzyw i owoców spadły w Turcji w ciągu kilku dni o około 30 proc., twierdzi prezeszwiązku producentów mrożonych warzyw i owoców - Burhan Er.

Według niego, ceny spadną o około 50 proc., ponieważ podaż wyraźnie się zwiększyła po ogłoszeniu rosyjskich sankcji i znacznie przewyższa popyt na owoce i warzywa w kraju.

Po wprowadzeniu sankcji Rosja odesłała 160 ton tureckich produktów - powiedział w środę turecki Minister Rolnictwa Faruk Çelik.

Pomimo negatywnego wpływu tego nagłego kryzysu na ceny, Er stwierdził, że sankcje znikną w krótkim czasie.

Z powodu wzajemnych sankcji na produkty rolne wprowadzonych przez Rosję i EU w zeszłym roku, Rosja w dużej mierze polega na handlu żywnością z Turcją. Według niego, Rosja będzie musiała przywrócić import w niedalekiej przyszłości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM