Ceny truskawek w hurcie sukcesywnie spadają - nawet do 2,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 09 czerwca 2015 13:16

Ceny truskawek w hurcie sukcesywnie spadają - nawet do 2,5 zł/kg fot. shutterstock

Sytuacja na rynku truskawek jest ciągle niepewna. Towaru przybywa na rynkach hurtowych, a ceny sukcesywnie spadają. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najmniej za kilogram truskawek trzeba zapłacić na Targowisku Hurtowym w Bydgoszczy – 2,50-3 zł/kg, zaś najwięcej otrzymają sprzedający na rynku hurtowym we Wrocławiu – 5-9 zł/kg.

W porównaniu z zeszłotygodniową analizą, spadek cen odnotowaliśmy zarówno na rynku hurtowym we Wrocławiu, o około 2 zł/kg, jak i w Bydgoszczy, gdzie na dzień dzisiejszy ceny są o 1,5 zł niższe.

Warszawskie Bronisze oferują kupującym owoce za 3,5-6 zł/kg. Jest to jedyny przypadek, w którym odnotowaliśmy wzrost cen w porównaniu z analizą z dnia 2 czerwca. W tym wypadku ceny wzrosły z poziomu 3-4,5 zł/kg.

Sandomierski Ogrodniczy Rynek Hurtowy oferuje kupującym truskawki w cenie 3-4 zł/kg, co jest spadkiem na poziomie około 3 zł. W Poznaniu owoce te można kupić za 2,5-6 zł/kg, podczas gdy tydzień temu za ten sam towar trzeba było zapłacić 4-8 zł/kg.

Tendencje spadkowe utrzymują się również na Lubelskim rynku Elizówka, gdzie niespełna tydzień temu  za kilogram truskawek sprzedający otrzymywali 5-10 zł, zaś dzisiaj jest to tylko 3-5 zł.

Ceny na podobnym poziomie utrzymują się na  Łódzkim Rynku Hurtowym. Na dzień 09.06 za owoce trzeba zapłacić 2,50-5 zł/kg, zaś na dzień 3 czerwca ceny wahały się między 2-5 zł/kg. Jest to wzrost 0,50 zł za najdrobniejsze owoce.

Niewielki spadek o 0,50 zł  odnotowaliśmy na Giełdzie Kaliskiej, gdzie trzeba zapłacić za owoce 3,50-4 zł/kg.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl, na giełdzie owoców miękkich w Goławinie na Mazowszu, cena za truskawki na dzień 8 czerwca wahała się pomiędzy 4,5-6 zł/kg. W tym wypadku również zauważyć można tendencję spadkowa z 5-7 zł/kg.

Ruszyły również pierwsze skupy owoców przemysłowych na Mazowszu. Za kilogram truskawek przemysłowych można uzyskać w skupie około 1,5-1,7 zł. Za owoce odszypułkowane do mrożenia, cena ta wynosi około 2,25 zł.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 5 - 9 czerwca br. oraz doniesień terenowych informatorów serwisu www.sadyogrody.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM