Ceny truskawek w hurcie rosną w końcówce sezonu

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 08 lipca 2015 10:35

Ceny truskawek w hurcie rosną w końcówce sezonu fot. shutterstock

Sezon zbiorów truskawek kończy się. Przez cały ten okres ceny na rynkach hurtowych sukcesywnie spadały, jednak teraz kiedy podaż owoców jest mniejsza ich wartość utrzymuje się na stabilnym poziomie, a nawet wzrasta. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najtańsze truskawki można kupić na rynku hurtowym w Bydgoszczy i Sandomierzu za 3-4 zł/kg, zaś najdrożej sprzedawane są w Poznaniu – 4-6 zł/kg.

W porównaniu do analizy zeszłotygodniowej ceny w większości miejsc poszybowały w górę średnio o 1 zł na kilogramie.

W przypadku rynku w Bydgoszczy cena maksymalna jaką można otrzymać wzrosła o 0,50 zł, zaś w Sandomierzu w zeszłym tygodniu za owoce trzeba było zapłacić tyle samo. Na Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu zauważyliśmy wzrost o około 1,5 zł na kilogramie.

Warszawskie Bronisze w dalszym ciągu oferują owoce po 3-6 zł/kg. Na Łódzkim Rynku Hurtowym owoce sprzedawane są za 3,4-4,5 zł/kg, podczas gdy w zeszłym tygodniu cena wahała się między 2,5-4 zł/kg.
 
We Wrocławiu te same owoce cenione są na 3-5 zł/kg. W tym przypadku zarówno cena minimalna jak i maksymalna wzrosła o 0,50 zł.
 
Na Giełdzie Kaliskiej również zaobserwowaliśmy tendencje wzrostowe - owoce sprzedawane są za 4,5-5 zł/kg. Niespełna tydzień temu zarówno cena minimalna jak i maksymalna była o 0,50 zł niższa. Łódzki Rynek Hurtowy oferuje owoce po 3,5-4,5 zł/kg. W tym przypadku cena wzrosła z poziomu 2,5-4 zł/kg.
 
Należy wspomnieć, że skupy w wielu województwach zakończyły handel truskawkami. Truskawka eksportowa wysokiej jakości w woj. Mazowieckim kosztuje około 4 zł/kg.
 
Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 3 - 7 lipca br. oraz aktualnych cen oferowanych przez firmy i spółdzielnie ogrodnicze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM