Ceny truskawek sukcesywnie spadają. Wahają się między 4-10 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 24 maja 2016 16:05

Ceny truskawek sukcesywnie spadają. Wahają się między 4-10 zł/kg Sukcesywnie zwiększa się podaż krajowych truskawek na rynkach hurtowych. Chociaż ceny wraz z początkiem sezonu biły rekordy, teraz stopniowo spadają / fot. pixabay

Sukcesywnie zwiększa się podaż krajowych truskawek na rynkach hurtowych. Chociaż ceny wraz z początkiem sezonu biły rekordy, teraz stopniowo spadają. Jak wynika z analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny truskawek w hurcie wahają się między 4-10 zł/kg.

Warto wspomnieć, że podczas zeszłotygodniowej analizy (18.05) poziomy cenowe sięgały 7-13,5 zł/kg. Jednak wraz z rosnącą podażą spodziewać się można sukcesywnych spadków cen.

Na Warszawskich Broniszach owoce sprzedawane są za 6-10 zł/kg. W tym wypadku odnotowano spadek z 8,5-13,5 zł/kg. Równie dużą obniżkę odnotowaliśmy w Poznanie, gdzie w zeszłym tygodniu truskawki sprzedawane były za 10-14 zł/kg, a obecnie już tyko za 5-10 zł/kg.

Duże spadki cen zauważyć można także na rynku hurtowym w Łodzi. W tym miejscu producenci i dystrybutorzy otrzymują za truskawki 4-8 zł/kg, podczas gdy niecały tydzień temu sprzedawali je za 7,5-12,5 zł/kg. We Wrocławiu owoce można kupić za 5-6 zł/kg (spadek z 9-13 zł/kg).

Podobne poziomy cenowe utrzymują się na Giełdzie Kaliskiej, gdzie truskawki sprzedawane są za 6-7,5 zł/kg. W tym miejscu tydzień temu ceny wynosiły 8-12 zł/kg. W Bydgoszczy owoce kupić można za 6-8 zł/kg, zaś w Krakowie – za 7-9 zł/kg.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl na giełdzie owoców miękkich w miejscowości Goławin truskawki sprzedawane są za 7-10 zł/kg w zależności od odmiany i jakości owoców.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 23-24 maja br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM