Ceny truskawek na rynkach hurtowych stabilne - 2,5-6 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 30 czerwca 2015 13:11

Ceny truskawek na rynkach hurtowych stabilne - 2,5-6 zł/kg fot. shutterstock

Tegoroczny sezon truskawkowy dobiega końca. Jak się okazuje, pomimo zamknięcia rynku rosyjskiego, nie był to najgorszy sezon dla plantatorów. W tym momencie ceny za kilogram truskawek są dosyć stabilne. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl najdroższe truskawki sprzedawane są na warszawskich Broniszach, a ich cena waha się między 3-6 zł/kg. Najmniej za owoce należy zapłacić na rynku hurtowym w Łodzi – 2,5-4 zł/kg oraz we Wrocławiu – 2,5-4,5 zł/kg.

W porównaniu do analizy zeszłotygodniowej niemalże w każdym przypadku cena za kilogram truskawek waha się o około 0,50 zł. Tak jest też w przypadku rynku hurtowego Bronisze, gdzie tydzień temu za owoce trzeba było zapłacić 3,5-5,5 zł/kg.

Ceny w Łodzi są zbliżone do tych z ubiegłego tygodnia. Cena minimalna nie zmieniła się, zaś maksymalna spadła o 1 zł. Na rynku we Wrocławiu ceny nieznacznie spadły z poziomu 3,5-5 zł/kg).

Rynek hurtowy w Bydgoszczy, oferuje kupującym owoce po 3-3,5 zł/kg. W tym przypadku również zauważyliśmy niewielki spadek o około 1 zł w ciągu tygodnia. Tydzień temu owoce cenione były na 4-4,5 zł/kg.

Niewielki wzrost ceny maksymalnej zaobserwowaliśmy na Sandomierskim Rynku Ogrodniczym, gdzie owoce kosztowały 3-3,5 zł/kg, zaś na dzień dzisiejszy trzeba za nie zapłacić 3-4 zł/kg. Rynek hurtowy w Poznaniu oferuje truskawki po 3-4,5 zł/kg. 22 czerwca ich wartość ceniona była na 2,5-5 zł/kg.

Na Lubelskim rynku Elizówka, cena od tygodnia utrzymuje się na stałym poziomie – 4 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej zauważyć można lekki wzrost cen. Tydzień temu owoce kosztowały 3-4 ł/kg, natomiast dziś 4-4,5 zł/kg.

Ceny truskawek w skupach nie są wysokie, owoce z szypułką w woj. mazowieckim kosztują około 1 zł/kg, zaś bez szypułki 2,20 zł/kg. Należy wspomnieć, że skupy powoli kończą handel truskawkami. Truskawki wysokiej jakości na eksport cenione są na 3 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 26 - 30 czerwca br. oraz aktualnych cen oferowanych przez firmy i spółdzielnie ogrodnicze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM