Ceny truskawek mocno spadły. Wahają się między 7-13,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 18 maja 2016 13:06

Ceny truskawek mocno spadły. Wahają się między 7-13,5 zł/kg Obecnie ceny krajowych truskawek na terenie całej Polski oscylują między 7-13,5 zł/kg. / fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych sukcesywnie przybywa truskawek. Większą podaż zauważyć można również w cenach, które – w porównaniu z zeszłotygodniową analizą – mocno spadły. Obecnie ceny krajowych truskawek w hurcie na terenie całej Polski oscylują między 7-13,5 zł/kg.

Podczas ostatniej analizy (10.05) najdroższe truskawki sprzedawane były we Wrocławiu – po 30-35 zł/kg. Obecnie w tym miejscu owoce kosztują 9-13 zł/kg. Równie duży spadek cen zauważyć można na Warszawskich Broniszach – obecnie kosztują 8,5-13,5 zł/kg, podczas gdy tydzień temu trzeba było za nie zapłacić 16-20 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Poznaniu owoce kosztują 10-14 zł/kg, zaś w Łodzi – 7,5-12,5 zł/kg. Na Giełdzie Kaliskiej producenci i dystrybutorzy sprzedają truskawki za 8-12 zł/kg. W Krakowie utrzymują się podobne poziomy cenowe – 11-12 zł/kg.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl, od 15 maja ruszyła ogromna giełda owoców miękkich, która znajduje się we wsi Goławin. W tym miejscu obecnie truskawki kosztują 7-9 zł/kg w zależności od odmiany.

Dalsza sytuacja cenowa na rynku świeżych truskawek w bieżącym sezonie zależeć będzie od wielkości produkcji, która stoi pod znakiem zapytania z powodu silnych mrozów w styczniu i przymrozków na wiosnę.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 17-18 maja br.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM