Ceny śliwek w hurcie wzrosły, wahają się między 2-4 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 06 października 2015 12:44

Ceny śliwek w hurcie wzrosły, wahają się między 2-4 zł/kg Ten tydzień przyniósł spore wzrosty/ fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych dostępne są jeszcze śliwki. Podczas ostatniej analizy ich ceny utrzymywały stabilne poziomy, jednak ten tydzień przyniósł spore wzrosty. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ich ceny na terenie całego kraju zaczynają się od 2 zł/kg i sięgają nawet 4 zł/kg.

Biorąc pod uwagę rynki hurtowe w całej Polsce, wartość minimalna jaką można otrzymać za śliwki wzrosła z 1,5 zł. Cena maksymalna nieco ponad tydzień temu wynosiła 3,5 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach ceny za śliwki poszybowały w górę o około 1,5 zł. Teraz owoce sprzedawane są za 3-4 zł/kg, zaś półtora tygodnia temu kosztowały 1,5-3 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Sandomierzu wartość owoców odmiany ‘węgierka’ nie zmieniła się i wynosi 2-2,5 zł/kg. Stabilne ceny zanotowaliśmy również w Poznaniu, gdzie owoce kosztują 2-3,5 zł/kg.

W Lublinie odmiany ‘amers’, ‘blue free’, ‘prezydent’ i ‘węgierka’ sprzedawane są za 3-3,5 zł/kg. Podczas ostatniej analizy ‘amers’ kosztował 2-2,5 zł/kg, zaś ‘węgierka’ 2,5-3 zł/kg.

Producenci i dystrybutorzy na rynku hurtowym w Łodzi również otrzymają więcej za śliwki niż pod koniec wrześnie. Teraz ‘prezydent’ kosztuje 2-3,25 zł/kg (było 1,5-2,5 zł/kg), zaś ‘węgierka’ – 2-3,5 zł/kg (2-2,25 zł/kg).

W Białymstoku za owoce otrzymać można 2-3,5 zł/kg. We Wrocławiu ceny zaczynają się od 2,5 zł/kg i sięgają 4 zł/kg. Nieco ponad tydzień temu kosztowały 1,5-2,5 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej ceny wahają się między 2,7-3 zł/kg za odmiany ‘prezydent’ i ‘węgierka’. ‘Węgierka’ podrożała z poziomu 1,8 zł/kg. W Bydgoszczy ceny nie zmieniły się i wynoszą 2-2,2 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 1 – 6 października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM