Ceny śliwek w hurcie utrzymują stabilne poziomy

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 14 października 2015 12:33

Ceny śliwek w hurcie utrzymują stabilne poziomy Po zeszłotygodniowych zwyżkach cen śliwek na rynkach hurtowych, ten tydzień zapowiada się dosyć stabilnie/ fot. shutterstock

Po zeszłotygodniowych zwyżkach cen śliwek na rynkach hurtowych, ten tydzień zapowiada się dosyć stabilnie. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny śliwek na terenie całej Polski zaczynają się od 2 zł/kg i sięgają 4,5 zł/kg.

Biorąc pod uwagę rynki hurtowe na terenie całej Polski cena minimalna jaką można otrzymać za owoce w ciągu tygodnia nie zmieniła się, zaś maksymalna wzrosła o 0,50 zł.

Na Warszawskich Broniszach ceny oscylują między 3-4,5 zł/kg. W porównaniu do zeszłotygodniowej analizy ceny nie uległy wielkiej zmianie. Wzrosła tylko cena maksymalna, o 0,50 zł. W Poznaniu  również zauważyć można niewielkie wzrosty. Nieco ponad tydzień temu za kilogram śliwek trzeba było zapłacić 2-3,5 zł. Dzisiaj ceny są trochę wyższe i wahają się między 3-4 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Lublinie nie odnotowaliśmy większych zmian. Za ‘prezydenta’ i ‘węgierkę’ trzeba zapłacić 3,5 zł/kg, podczas gdy tydzień temu ceny oscylowały między 3-3,5 zł/kg.

W Łodzi ceny śliwek utrzymują stabilne poziomy.  Za odmianę ‘prezydent’ trzeba zapłacić 2-3,25 zł/kg, zaś.  ‘węgierka’ kosztuje 2-3,5 zł/kg. Podobna tendencja utrzymuje się we Wrocławiu, gdzie w dalszym ciągu owoce kosztują 2,5-4 zł/kg.

Niewielki wzrost zauważyć można na Giełdzie Kaliskiej. Teraz ‘węgierka’ kosztuje 3-3,3 zł/kg, zaś ‘prezydent’ – 3 zł/kg. Tydzień temu za obie odmiany trzeba było zapłacić 2,7-3 zł/kg. W Bydgoszczy ceny od dwóchtygodni oscylują między 2-2,2 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 12 – 14 października br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM