Ceny śliwek na rynkach hurtowych wahają się między 1-5,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 10 sierpnia 2016 13:47

Ceny śliwek na rynkach hurtowych wahają się między 1-5,5 zł/kg Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl na rynkach hurtowych w całym kraju ceny owoców wahają się między 1-5,5 zł/kg w zależności od rodzaju i jakości śliwek / fot. shutterstock

Sezon śliwkowy nabiera rozpędu. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl na rynkach hurtowych w całym kraju ceny owoców wahają się między 1-5,5 zł/kg w zależności od rodzaju i jakości śliwek.

Na Warszawskich Broniszach ceny śliwek wahają się między 1-4,5 zł/kg. Na rynku hurtowym w Poznaniu za kilogram owoców trzeba zapłacić 1,5-3,4 zł/kg. W Lublinie sprzedawane są śliwki odmiany ‘lepotica’ za 1,5 zł/kg.

W Łodzi ceny śliwek w zależności od odmiany wahają się między 1-2,5 zł/kg. Za ‘dąbrowicką’ trzeba zapłacić 1,5-2,5 zł/kg. Nieco drożej sprzedawane są odmiany ‘diana’, ‘jerozolimska’ i ‘opal’ – 2-2,5 zł/kg. Śliwki ‘lepotica’ na tym rynku hurtowym sprzedawane są najtaniej – za 1-1,5 zł/kg.

W Rzeszowie w porównaniu do innych monitorowanych przez nas rynków hurtowych śliwki sprzedawane są relatywnie drogo. Ich ceny wahają się między 4,5-5,5 zł/kg. Na Giełdzie Kaliskiej za ‘lepotice’ trzeba zapłacić 1-1,2 zł/kg, zaś za ‘węgierkę’ – 1,3-1,5 zł/kg.

W Bydgoszczy producenci i dystrybutorzy sprzedają śliwki za 1,5-3 zł/kg. W Krakowie poziom cenowy jest nieco wyższy i wynosi 2-3,5 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 9-10 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM