Ceny śliwek na rynkach hurtowych sięgają 5-6 zł/kg

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 11 sierpnia 2015 13:03

Ceny śliwek na rynkach hurtowych sięgają 5-6 zł/kg Ceny śliwek na rynkach hurtowych dochodzą do 5-6 zł/kg/ fot. shutterstock.com

Na rynkach hurtowych dostępne są śliwki. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najdroższe owoce sprzedawane są na giełdzie w Gdańsku, gdzie ich ceny kształtują się na poziomie 5-6 zł/kg. Na warszawskim rynku hurtowym w Broniszach śliwki są dostępne po również wysokich cenach, bo dochodzą do 5 zł/kg.

W Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym w Białymstoku ceny śliwek są nieco niższe od cen w Gdańsku, czy na warszawskich Broniszach - sięgają od 3,5 do 4 zł/kg. Na rynku Hurtowym w Łodzi ceny są zróżnicowane w zależności od sprzedawanej odmiany. Śliwki ‘Cacanska rana’ są sprzedawane po 2,5-4 zł/kg, a odmiana ‘Rana’ 2,5-3 zł/kg, z kolei ‘Ulena’ po 2-3 zł/kg.

W Lublinie na rynku hurtowym Elizówka śliwki dostępne są w zbliżonych cenach do tych osiąganych w Łodzi. Odmiana ‘Cacanska Rana’ dostępna jest w sprzedaży w cenie po 3,8 zł/kg, z kolei śliwki odmian ‘Ulena’ oraz ‘Dąbrowicka’ utrzymują ten sam poziom cenowy 3 zł/kg.

Na sandomierskim rynku hurtowym śliwki kosztują 2-3 zł/kg, podobnie jak w poprzednim tygodniu.

Na giełdzie Kaliskiej najtańsze śliwki ‘Herman’ sprzedawane są po 1 zł/kg, a ‘Opal’ 1-1,4 zł/kg. Niewielka różnica jest między odmianami - ‘Węgierka’ 1,4-1,8 zł/kg, a ‘Lepotica’ 1,4-2 zł/kg. Śliwki ‘Shiro’ i ‘Katinka’ dostępne są po 2 zł/kg. Z kolei odmiana ‘Kometa’ kosztuje 2,5 zł/kg, a ‘Rana’ 2,5-3 zł/kg. Sprzedający najwyższe ceny mogą uzyskać za śliwki ‘Diana’ 3 zł/kg.

Na rynku hurtowym Targpiast we Wrocławiu śliwki są sprzedawane po 1-3 zł/kg, natomiast w Rzeszowie po 1,75-2,75 zł/kg. Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 30 lipca- 11 sierpnia 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM